Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uszkodzenie błędnika, pogarszający się wzrok i szumy uszne

Witam. Moim problemem jest pogarszająca się utrata słuchu. Uszkodzenie błędnika, gorsze widzenie. Szumy i piski. Wszystko to po lewej stronie. TK i MR wykazują torbiel (ok 2 cm) w zatoce szczękowej lewej. Audiogram pokazuje problemy ze słuchem na podłożu czuciowym. Torbiel ewidentnie od zęba, usunięty ok rok temu (G.L.5) z ziarniną. Neurolog wykluczył problemy z kręgosłupem, tętnice szyjne w dobrym stanie. Liszaj na jednej piszczeli. Czy torbiel może być przyczyną problemów ze słuchem?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Raczej nie powinna być przyczyną pogorszenia słuchu. Warto zrobić MRI z kontrastem ze zwróceniem uwagi na kąty mostowo- móżdżkowe( jeżeli takie nie było wykonane) oraz badanie angio-MRI albo angio_TK naczyń mózgowych, można też wykonać potencjały słuchowe.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Mało prawdopodobne jest żeby torbiel pochodzenia od zębowego znajdująca się w zatoce szczękowej była przyczyną problemów ze słuchem. Mam zbyt mało danych, żeby próbować Panu pomóc.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy