Uszkodzenie górnej części obrąbka panewki stawu ramiennego

Witam. Stwierdzono u mnie uszkodzenie górnej części obrabka panewki stawu ramiennego oraz przyczepionego w tej okolicy ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia. Do tego cysta przy panewce stawu nie ucieka na nerw. Moje pytanie brzmi, czy fizjoterapia rozwiąże uszkodzenie, czy konieczna jest operacja? Jakie są rokowania?

Dzień dobry,

W przypadku, w którym uszkodzenia obrąbka panewki stawu ramiennego dają przewlekłe dolegliwości bólowe stosuje się leczenie artroskopowe. Proszę wiedzieć, że przy uszkodzeniu obrąbka często dochodzi do niestabilności stawu, które objawia się bólem oraz uczuciem przeskakiwania.

Pozdrawiam serdecznie.