Uszkodzenie III stopnia rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej

Uszkodzenie III stopnia rogu tylnego i trzonu łąkotki przyśrodkowej z jej przemieszczeniem pod torebkę stawową i dostawowych - objawy "rączki od wiadra". Zwiększone boczne przyparcie rzepki z jej bocznym przemieszczeniem na ok. 4mm . Ognisko chondromalacji III stopnia w chrząstce przyśrodkowej powierzchni rzepki . Więzadła i troczki prawidłowe.Zwiększona ilość płynu w jamie stawu kolanowego i w zachyłkach. Ognisko martwicy chrzęstno-kostnej III stopnia w kłykci przyśrodkowyk kości udowej.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przytoczono opis badania stawu kolanowego, który zawiera nieprawidłowości w obrębie łąkotki przyśrodkowej, rzepki, powierzchni stawowych oraz wysięk w stawie kolanowym. Wskazane jest leczenie ortopedyczne.