Uszkodzenie korzeni nerwów rdzeniowych

Witam mam 35 lat ostatnio bardzo mnie bolała szyja zrobiłam prześwietlenie wykazało ze mam uszkodzeniem korzeni nerwów rdzeniowych. co mnie czeka teraz oprócz bulu silnego który ma i dretwienie rąk pozdrawiam cisek

Witam,
prześwietlenie (RTG) nie dostarcza nam bezpośredniej informacji o kondycji korzeni nerwowych. Robiąc RTG odcinka szyjnego możemy uzyskać informacje o elementach kostnych i pośrednio wyciągnąć wnioski na temat elementów nerwowych i łącznotkankowych.
Postępowanie w zespole korzeniowym jest zachowawcze w większości przypadków.
Konieczne jest uzupełnienie wywiadu chorobowego, badania lekarskiego i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dolegliwości bólowe i neurologiczne udaje się zwykle opanować.