Uszkodzenie kręgosłupa lędźwiowego a wynik MR

mam39 lat po dzwignieciu dos ciezkiego pojemnika ,cos uszkodzilo kregoslup ledzwiowy po wykonaniu TK wynik Badanie MRkreg ledzw wykazuje na poziomie L5-S1 nieduza prawoboczna wypukline krazka miedzykregowego ktora nieznacznie usiska na worek oponowy i zweza prawy zachylek boczny kanalu kregowego Na poziomie L4-L5posrodkowo lewoboczna wypuklina krazka miedzykregowego ktora uciska na worek oponowy i zweza lewy zachylek boczny kanalu kregowego oraz lewyotwor midzykregowy

Witam. Opisane w badaniach nieprawidłowości są wynikiem są wynikiem tzw. wypadnięcia dysku powstałego na podłoże zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. W tym przypadku zasadne wydaje się chirurgiczne odbarczenie zmian w związku z czym sugeruję konsultackę z neurochirurgiem.

Witam serdecznie,

Wynik badania oznacza chorobę krążka międzykręgowego (dyskopatia).
Dyskopatia jest chorobą mechaniczną, która powstaje w wyniku urazu np. nagłe zgięcie, podnoszenie cięźaru (tak jak w Pana przypadku) lub przez długotrwałe siedzenie. Epidemiologiczne choroba przeważnie występuję w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (70 %), rzadziej w odcinku szyjnym i piersiowym. Cierpią na nią zwykle osoby w wieku między 20 -60 rokiem życia.
Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji i włączenia leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.