Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uszkodzenie łąkotki i ból kolana

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać ból w prawym kolanie, po zewnętrznej stronie, tak jakby trochę z tyłu, miałem rezonans, rozpoznanie: łąkotka przyśrodkowa - poprzeczne pasmo uszkodzenia w rogu tylnym, bez kontaktu z pow. stawową, Łąkotka boczna - poprzeczna szczelina pęknięcia w rogu przednim, łącząca się z torbiela okołołękotkową o wym. 22x23x5mm. Na skierowaniu pisze: do artroskopii ew. artrotomii. Czy to dobra diagnoza?od czego zależy czy będzie to tylko artroskopia czy dodatkowo artrotomia?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie, zgodnie z przytoczonym opisem należy wykonac u Pana artroskopię stawu kolanowego celem usunięcia fragmentu uszkodzonej łakotki przyśrodkowej. W określonych warunkach można także podczas tego zabiegu usunąć torbiel okołołąkotkową - jednak to operujący Pana ortopeda ostatecznie zadecyduje (nawet śródoperacyjnie) ,czy nie będzie zmuszony poszerzyć zakres operacji o otwarcie stawu kolanowego - czyli artrotomię ( w celu usunięcia torbieli). Pozdrawiam i życze szybiego powrotu do zdrowia

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy