Uszkodzenie łąkotki i ból kolana

Jakiś czas temu zacząłem odczuwać ból w prawym kolanie, po zewnętrznej stronie, tak jakby trochę z tyłu, miałem rezonans, rozpoznanie: łąkotka przyśrodkowa - poprzeczne pasmo uszkodzenia w rogu tylnym, bez kontaktu z pow. stawową, Łąkotka boczna - poprzeczna szczelina pęknięcia w rogu przednim, łącząca się z torbiela okołołękotkową o wym. 22x23x5mm. Na skierowaniu pisze: do artroskopii ew. artrotomii. Czy to dobra diagnoza?od czego zależy czy będzie to tylko artroskopia czy dodatkowo artrotomia?

Szanowny Panie, zgodnie z przytoczonym opisem należy wykonac u Pana artroskopię stawu kolanowego celem usunięcia fragmentu uszkodzonej łakotki przyśrodkowej. W określonych warunkach można także podczas tego zabiegu usunąć torbiel okołołąkotkową - jednak to operujący Pana ortopeda ostatecznie zadecyduje (nawet śródoperacyjnie) ,czy nie będzie zmuszony poszerzyć zakres operacji o otwarcie stawu kolanowego - czyli artrotomię ( w celu usunięcia torbieli). Pozdrawiam i życze szybiego powrotu do zdrowia