Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej

W wyniku rezonansu pojawiła się nieprawidłowość: uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej II stopnia w postaci horyzontalnej szczeliny bez objęcia powierzchni stawowych łękotki. Poza tym brak innych zmian, co mnie czeka?

Witam,
łąkotka odpowiada za amortyzację i przenoszenie sił w stawie kolanowym. Skoro jest badanie domyślam się, że jest i ból. Ortopeda raczej zleci w tym przypadku leczenie zachowawcze czyli rehabilitację. W zależności do kogo Pani trafi tak będzie poprowadzona. Najważniejsze z Pani strony będzie nie wprowadzanie się w ból, wiec jeżeli boli w trakcie chodzenia to niezbędna będzie kula. Dodatkowo można stosować ochładzanie (np. coldpackiem minimum raz dziennie na pół godziny) oraz opaskę lub bandaż elastyczny. Stabilizator nie zda egzaminu z powodu braku blokowania kompresji w stawie. Z zakresu fizykoterapii: Laser punktowy i Pole magnetyczne małej częstotliwości, które przyspieszą gojenie. Z terapii manualnej można wykorzystać kilka technik, które zadbają o odpowiednie ustawienie wszystkich struktur w stawie oraz zbadać biodro i miednicę pod względem funkcjonalnym (u fizjoterapeuty/osteopaty/ terapeuty manualnego) , ponieważ tam może być przyczyna, która może powodować uszkadzanie łąkotki. Pozdrawiam Dziękuję.