Uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej u 47-letniej osoby
W badaniu MR kolana lewego stwierdzono poprzeczne pasmo uszkodzenia w łękotce przyśrodkowej,łękotka boczna bez zmian,naderwanie troczka przysrodkowego rzepki,rzepka przemieszczona nieco przysrodkowo-reszta prawidlowa.Bardzo prosze o wyjasnienie co konkretnie oznaa taki opis i jak to sie skutecznie leczy

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
Oczywiście należy skorelować wynik rezonansu magnetycznego z Pańskimi objawami klinicznymi jeżeli jednak odczuwa Pan dolegeliwości bólowe a rezonans wskazuje uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia