Uszkodzenie MM i niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej

Uszkodzenie MM ( W podtorebkowej części na granicy trzonu i rogu tylnego dolna krawędź łękotki ma nierówny zarys ze skośnym pęknięciem oraz brzeźne uszkodzenie łękotki ). Niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato- półbłoniastej. Czego mogę się spodziewać? Co mnie czeka? Boję się wizyty u lekarza a kolano bardzo boli i jest opuchnięte.

Szanowna Pani, proszę zgłosić się na konsultację do ortopedy. Mając wynik (najprawdopodobniej USG) lekarz zbada Panią i podejmie ewentualna decyzję o pzreprowadzeniu artroskopii o ile wynik badania dodatkowego będzie zgodny z badaniem klinicznym, a występujące doleglwiości mają związek z urazem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o leczeniu operacyjnym - lub odstąpieniu od niego może Panią skierować na badanie NMR stawu kolanowego (rezonans). Reasumując - kluczowe znaczenie ma badanie kliniczne i od niego będzie uzależniony sposób leczenia : zachowawczy lub operacyjny.
Pozdrawiam i życzę szybkiego ustalenia oprawidłowej diagnozy, od której zależy sposób leczenia.