Uszkodzenie nerwów ręki i niedobór witaminy D

Mam uszkodzone 3 nerwy lewej ręki.Biore lek Neurotin,ale bardzo zle sie po nim czuję,czy to normalne?trwa to 3 miesiące,chodze do neurologa,w,badaniu krwi wyszło,że mam niedobór witaminy D.jednak,lekarz,nie zapisał zadnych witamin,choc mówił by brac witamine B,ale nie okreslił jaka..Poprosze o rade.

Dzień dobry,

Niedobór witaminy B12 może być przyczyną zaburzeń przewodnictwa nerwowego. Czy było oznaczane we krwi?
Witamina B6 i kwas foliowy również jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.
Jeżeli chodzi o witaminę D, to powinna była zostać przepisana przez lekarza. Jeżeli nie to proszę suplementować dietę tranem, - źródło witaminy D oraz kwasów omega -3, które korzystnie wpływają na organizm , w tym układ nerwowy.
Proszę tak wybrać tran, aby dziennie dostarczać około 10-15 mikrogramów witaminy D. Dobry skład ma Mollers Forte w kapsułkach - 2-3 szt. na dobę podczas posiłków.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli lekarz nie powiedział jakiej witaminy z grupy B Panu brakuje, prosze kupić w aptece B komplex, a z przyjściem okresu wiosennego prosze brać kąpiele słoneczne ( witamina D jest w głównej mierze syntetyzowana w skórze)