Uszkodzenie nerwu przy wycinaniu kaszaka

Witam. Mialem wycinany kaszak z karku przy uzyciu bardzo silnego znieczulenia i najprawdopodobniej zostal uszkodzony/porazony nerw (splot ramienny?). Po miesiacu wciaz mam trudnosci z podnoszeniem reki, choc przyznam, ze z kazdym tygodniem jest troszke lepiej. Czuje mrowienie w dloni przy ruchu reka oraz bol nad lopatka, szczegolnie podczas wysilku reki. Czy bol ustapi samoistnie? Czy powinienem wykonywac jakies cwiczenia czy raczej nie wysililac reki? Dziekuje

Zakładając, że faktycznie doszło do uszkodzenia nerwów w splocie barkowym, to podobne objawy mogą się utrzymywać bardzo długo, to mogą być miesiące.
Nerwy mają niewielką zdolność do regeneracji i jest szansa że proces zakończy się powrotem do zdrowia. Rehabilitacja jest podstawą w takich przypadkach aby nie doprowadzić do większych szkód w postaci zaników mięśni. Kompetentny rehabilitant powinien Panu pomóc.