Nerw strzałkowy nogi uszkodzony

Witam, miałam wykonane badanie EMG, które wykazało uszkodzenie nerwu strzałkowego w okolicy stepu lewej nogi. Przyjęłam serie zastrzyków i czekam na rehabilitacje. Największym problemem jest ból zaczynający się od palców a kończący na plecach ból jest rwący klujący lub piekący. Po dłuższych chodzeniu noga robi się sztywniejsza co utrudnia chodzenie i zwiększa się ból. Dotychczasowe leczenie nie przyniosło żadnej poprawy, moje pytanie czy dojść może u mnie do całkowitego uszkodzenia nerwu strzałkowego? Jakie jest rokowanie? Czy nerw strzałkowy się odbuduje? Czy nie ma szans na dojście do pełni zdrowia? Co się powinno wykonywać w przypadku uszkodzenia nerwu strzałkowego nogi? Na początku myślałam, że zastrzyki i operacja pomogą na nerw strzałkowy, ale zaczynam coraz bardziej w to wątpić. Proszę o radę. dziękuje za odpowiedź.

Nerw nie uszkadza się bez urazu, jeżeli doszło do całkowitego przerwania włókien konieczny byłby zabieg operacyjny. Jeżeli to tylko zaburzenia przewodnictwa nerwowego potrzebne będą leki neuroprotekcyjne i długa rehabilitacja.

W badaniu EMG powinno być opisane na jakim poziomie i jaki typ uszkodzenia.Jak powiedział poprzednik jeśli w tej okolicy Powstał problem to musiała być jakaś przyczyna-ew trzeba zrewidować nerw w okolicy uszkodzenia-czyli tam gdzie pokazuje badanie EMG.