Uszkodzenie oka wywołane niedotlenieniem z powodu noszenia soczewek

Jakiś czas temu wystąpiło u mnie uszkodzenie oka wywołane niedotlenieniem podczas noszenia soczewek. Nie wystąpiły wrastające naczynia, widać było pod światło tylko 'odcisk' soczewki na oku w jednym miejscu uczucie ciała obcego. Okulista stwierdził, że nie jest to poważne uszkodzenie i po miesiącu mogę wrócić do noszenia soczewek. Minęło 2.5 miesiąca, jednak odkształcenie nadal jest widoczne. Czy powinnam nadal unikać noszenia soczewek mimo zapewnienia lekarza i ile może potrwać regeneracja?

Piotr Pilarski

Nie mogą się wypowiedzieć bez zbadania. Sugeruję wizytę u okulisty.

Pozdrawiam.