Uszkodzenie prezerwatywy przy stosunku

Witam, dziś podczas stosunku mi i mojemu partnerowi pękła prezerwatywa, lecz nie było wytrysku. Dodam, że uszkodzoną prezerwatywę zauważyliśmy po około minucie i od razu skończyliśmy stosunek. Dni płodne zaczynają mi się za 2 dni. Czy mogę zajść w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Teoretycznie istnieje możliwość ciąży, ponieważ stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Proponuję dla pewności wykonać test ciążowy w terminie spodziewanej miesiączki jeżeli ta będzie się opóźniać lub dwa tygodnie po stosunku.