Kobieta , 27 lat witam, podczas podnoszenie ciezkiego przedmiotu uszkodzilam sobie prawa reke, ponizej nadgarstka od wewnetrznej strony. reka spuchla, mialam problem z utrzymaniem lyzki w rece, myslalam ze to tylko naciagniete sciegno. kilka dni smarowalam mascia przeciwzapalna, usztywnilam ja, ale niestety teraz czuje ze w miejscu uszkodzenia zrobilo sie jakies zgrubienie. Prosze o odpowiedz co moze byc tego przyczyna ???
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Może być np. uszkodzenie mięśni, ścięgien, więzadeł lub kości. Proszę koniecznie udać się do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Badania diagnostyczne – Wizyta u lekarza bywa traktowana jak przysłowiowy dopust boży. Zwykle umawiamy się na konsultacje dopiero wtedy, gdy uciążliwe objawy dają się nam we znaki, a leki dostępne bez recepty nie przynoszą pożądanych efektów. Nierzadko okazuje się wówczas, że proces chorobowy jest zaawansowany, a dostępne metody terapeutyczne zawodne.