Uszkodzenie rogówki i objawy światłowstrętu

Witam. Mój maż miał dzisiaj wypadek gdyz wprysł mu do oka rozpuszczalnik. Jedno oko jest poparzone nim i ma uszkodzenie rogówki a drugie podrażnione z objawami światłowstretu. Leczenie ma zapisane jednakze brakuje nam odpowiedzi na pytanie czy ta rogówka się zregeneruje po tym incydencie bez zmian trwałych typu zaburzenia widzenia na zawsze. Czy ewentualnie wskazane są zabiegi operacyjne? jesli tak to jakie. dziekuje za odpowiedz

Piotr Pilarski

Jeśli komórki macierzyste rogówki nie zostały uszkodzone to istnieje szansa na regenerację. Mąż powinien uczęszczać na kontrolę do okulisty aby oceniać czy regeneracja zachodzi. Gdyby nie zachodziła wtedy wskazany będzie przeszczep rogówki.

Pozdrawiam.