Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej oraz rogu tylnego łąkotki bocznej

Podczas artroskopii kolana wykonywano: 1) Uszkodzenie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej oraz rogu tylnego łąkotki bocznej; 2) Przerost błony maziowej kolana prawego; 3) Chondromalacja III St. przedziału przyśrodkowego. PYTANIA : 1) Dlaczego po artroskopii miałem założony jest drenaż na 3 dni ? znajoma miała artroskopię bez drenażu ? 2) Ile razy dziennie i jak długo robić zimne okłady na kolano? 3) Czy codziennie zmieniać opatrunek i przemywać ranę ? 4) Kiedy można stawać na nogę po artros

Drenaż zależy od krwawienia w trakcie zabiegu i tego co się zrobiło, zimno 3 razy dziennie po 10 min, opatrunki co 2 3 dni, stawać stopniowo