Uszkodzenie rzepki z możliwymi fałdami w zachyłku nadkrzepkowym

Mam 18 lat dwa lata temu uderzyłam kolanami w metalową framugę drzwi , tydzień nie mogłam chodzić.Gram w siatkówkę i gdy lekko się rzucę na parkiet kolana strasznie bolą i są zbite. 2 tygodnie temu zaczely mi przeskakiwać rzepki , sprawia mi to ogromny ból,czytalam w Internecie że to może być brak mazi stawowej. Co mam zrobić? Odpowiedział mi pan że doszło do uszkodzenia rzepki i możliwe sa fałdy w zachyłku nadrzepkowym , co to oznacza i co mam z tym zrobić ?

Można zacząć od fizjoterapii (diadynamic pole magnetyczne tens), jeśli nie pomoże zrobić badania rtg ewentualnie dodatkowo rezonans