Uszkodzenie stawu paliczka palca

Witam jakiś czas temu doznałem urazu palca ręki. W palcu został uszkodzony staw paliczka dalszego. W tej chwili mam palec młoteczkowaty, mogę go zginać i prostować ok 4mm tylko ze całkiem nie ma możliwości go wyprostować bo się blokuje. Mam pytanie czy jest możliwość wyprostowania palca z możliwością zginania niekoniecznie musiałoby to być pełne zginanie.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy zgłosić się do ortopedy. Możliwość leczenia zabiegowego zależy od dokładnego badania lekarskiego, wyników badań dodatkowych (RTG, ew. TK), wykluczenia urazów tkanek miękkich (torebki stawowej, ścięgien) i ew. możliwości rehabilitacji.