Uszkodzenie struny głosowej przy usunięciu tarczycy

19 marca 2014 r miałem całkowicie usuniętą tarczycę z powodu powiększonego wola. W czasie operacji uszkodzono prawą strunę głosową /paraliż/.Miałam kłopoty w mówieniu. Po zabiegach rechabilitacyjnych zleconych przez foniatrę nastąpiła poprawa w mówieniu. Natomiast cały czas mam kaszel. Czuję zaleganie flegmy i drapanie w gardle. Stosowane środki nie przynoszą poprawy. Laryngolog stwierdził, że to nie jest wina uszkodzonej struny głosowej. Dolegliwości występują w dalszym ciągu. Proszę o poradę

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.