Uszkodzenie szkliwa zębów wskutek wymiany plomb

Witam, ostatnio byłam na wymianie dwuch plomb z powodu ich przebarwienia, 2 i 3 dolna. Nagle te dwa zeby bardzo zaczeły mnie boleć, nie tam gdzie jest załozona plomba tylko obok niej. Zauwazyłam ze w tym miejscu dentysta pocharatał mi szkliwo, ból najbardziej jest uciążliwy jak dotykam te zeby, to uczucie kłujące jakby ktoś mi jezdził po nich zyletkami. Czy da sie coś z tym bólem zrobić? bo nawet mówienie sprawia mi ogromny dyskomfort, juz nie mówiac o nagryzaniu co potwornie boli :(:(:(

Prawdopodobnie ma Pani nadwrażliwość pozabiegową - powinna sama ustąpić z czasem, ale jak widać z opisu jest to bardzo uciążliwe dla Pani więc polecałabym udać się do dentysty w celu zabezpieczenia zębów (zniesienia nadwrażliwości). Jeśli zęby bolą na nagryzanie należy zawsze zbadać je na żywotność i sprawdzić w zgryzie. Tak czy inaczej proszę udać się do dentysty. Pozdrawiam:)

Witam. Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez przeprowadzenia bezpośredniego badania. Proszę zgłosić się do lekarza poz.