Uszkodzenie tętnicy poprzez ugryzienie

Witam dziś podczas zabawy ( w formie zartów) mój chłopak złapał mnie zebami za bok szyi i ugryzł. ja lezałam bokiem wiec złapał mnie za prawa strone szyi. czy od takiego ugryzienia mogło cos sie stac z tetnica szyjna prawa, gdyby na nią trafił ? czy mozna ja tak uszkodzic? czy ona sie zaadoptuje w takiej sytuacji i nic sie jej nie stanie? tetniak lub rozwarstwienie... slad zniknął szybko, nie było zadnej krwi. miałam miesiac temu doopler tetnic wszystko było ok.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

mało prawdopodobne żeby Pani coś groziła z tego powodu. Tętnica szyjna nie przebiega aż tak powierzchownie więc myślę,że może Pani być spokojna.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko

szkodzenie tętnicy mało prawdopodobne, aczkolwiek żarty z użyciem ostrych narzedzi (zebów) w tej okolicy mogą okazać sie niebezpieczne - odruchowo przy ucisku tetnicy szyjnej - kłębka może dojść nawet do zatrzymania krązenia