Uszkodzenie torebki stawowej i podejrzenie uszkodzenia łąkotki

Witam. 4dni temu skręciłem kolano(uszkodzona torebka staw., podejrzenie uszkodzenia łąkotki przyśr., więzadła wszystkie OK). Problem w tym że cała noga jest obrzęknięta(kolano to wiadomo, podudzie oraz stopa). Jak poradzić sobie z tą opuchlizną? A może nic nie robić? Zażywam 1tabletkę przeciwzakrzepową na dzień przykładam zimne okłady żelowe 3x na dzień. Nie mam gipsu,ani szyny. Tylko stabilizator. Chodzić w opasce uciskowej czy dać odpoczywać nodze, na noc zdjąć czy założyć?

Szanowny Panie,
Po urazie skrętnym zalecane jest unieruchomienie kończyny w specjalnej ortezie, chód bez obciążania kończyny, elewacja, zimne okłady, profilaktyka p/zakrzepowa heparyną drobnocząsteczkową. Standardowo powinno się wykonać kontrolę ortopedyczną 7-10 dni później. Ortezę można zdejmować na noc,