Uszkodzenie zęba a antybiotykoterapia

Dzień dobry. Mam uszkodzony ząb - dolną siódemkę. Ból był tak silny i głównie przy zagryzaniu oraz zaciskaniu szczęk. Poszłam do dentysty, dostałam antybiotyk i biorę już trzeci dzień. Ząb nie boli już tak bardzo, ale niepokoi mnie biała wydzielina w zębie oraz napuchnięty węzeł chłonny podżuchwowy. I zastanawia mnie czy mogę go wyrwać oraz czy wymienione wyżej objawy grożą jakąś poważną chorobą zęba?

Witam. Na pewno jest to ząb zgorzelinowy ze zmianami przywierzchołkowymi, który nie leczony groziłby poważnymi powikłaniami. Jeśli proces zapalny objął dużą część tkanek rzeczywiście najlepszym wyjściem będzie usunięcie zęba oczywiście po ustąpieniu ostrego stanu zapalnego. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Objawy , które Pani opisuje świadczą o toczącym sie stanie zapalnym. Sama antybiotykoterapia to za mało. Konieczne jest leczenie kanałowe zęba przyczynowego.
Biała wydzielina w zębie to prawdopodobnie wysięk ropny a bolesny , powiekszony węzeł chłonny to normalna reakcja na toczący sie stan zapalny. Jeśli warunki anatomiczne zęba
tzn. drożne kanały pozwalają na leczenie go radziłabym "zainwestować" i pozostawić ząb w jamie ustnej.