Uszkodzony gen BRCA2

Witam. Ostniminczasy (6miesiecy) po roznych badaniag nasły mnien duźe niepokoje i zczynem się niebepiecznie nakręcs=ać, Mam uszkodzonyb genbrca2, dodtkwo nieciekawie n=mi wyszkło osg nerek i prostaty 9 JAkieś zwapnienie i ,,,, co mnie jajbardziejniepokoi ; izacieniw symetryczne w okolicach sutek brodawkiowych .mój dziadek miał raka piersi,matka i siostra, ja mam zmutowany gen brca2, czy to może być coś niepokojacego ? Jestem bardzo szczypłym mężczyzną

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mutacja w genie BRCA2 może być odziedziczona i przez to zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju raka sutka lub raka prostaty czy trzustki u potomstwa. Konieczne jest stałe monitorowanie pod tym kontem. Nie należy jednak wpadać w panikę gdyż nie oznacza to na 100% iż nowotwór wystąpi.