Uszkodzony obraz ACL w wyniku rezonansu

Odczyt rezonansu, czego moge sie teraz spodziewać? "Obraz ACL jest uszkodzony III st cechy pełnego zerwania, stan po naderwaniu przyczepu bliższego wiezadla pobocznego piszczelowego, łąkotka przysrodkowa i boczna z zaznaczonymi niewielkich srodłąkotkowych zmian degeneracyjnych, bez zmian pękniec, chrzastka stawowa na powierzchni obciążanej klykci kosci udowej i pisczelowej z cechami chondromalacji II st, prominentny klykiec boczny kości uda, II typ rzepki z tendencją do bocznego przyparcia

Jest to uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. Leczenie zależy od wieku, aktywności sportowej i innych czynników. Często jest to leczenie operacyjne.