Uszkodzony układ nerwowy i paraliż prawostronny

Witam,19 lat temu miałam wypadek. Mam uszkodzony układ nerwowy co za tym idzie paraliż prawostronny i zaburzenia mowy. Nie mogę normalnie rozmawiać z bliską osobą zacinam się, brak mi słów, pustka w głowie. Zawsze gdy rozmawiam z mężem muszę się bardzo skupić że coś powiedzieć. Często dochodzi do nieporozumień i kłótni. Zamykam wszystkie się w sobie a jak wszystkie sprawy się skumulują wybucham. Chcę to zmienić. Chcę na bieżąco mówić relację z minionego dnia. Bardzo proszę o pomoc

Witam

Czy po wypadku była Pani poddawana terapii neurologopedycznej?
Wcześniej też były problemy z mową czy pogłębiły się z czasem?
Po tak długim czasie od wypadku terapia będzie utrudniona ale oczywiście nadal jest możliwa. Jeśli ma Pani wyniki jakiś specjalistycznych badań typu tomografia, rezonans to proszę zabrać je ze sobą na wizytę do neurologopedy.
Być może konieczna będzie również diagnostyka prowadzona przez lekarza neurologa.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl