Usztywnienie nogi gipsem a stawanie na nodze

pytanie dotyczy postepowania u 7-latka. Czy bezpośrednio po czterotygodniowym okresie usztywnienia nogi gipsem ze wzgledu na skrecenie kolana ,po zdjęciu gipsu można stawać na tą nogę, której kolano było skręcone? jak powinny wygladać kolejne dni po zdjeciu gipsu? czy dziecko powinno chodzić o kulach?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy zastosować się do zaleceń ortopedy leczącego dziecko. Z reguły przez pierwsze tygodnie unikać należy znacznego wysiłku, dźwigania, biegania, wchodzenia/schodzenia po schodach, jednak poza tym na nodze można normalnie stawać i chodzić.