Utkane piersi gruczołowo-tłuszczowe

Pierwsza mamografia utkane piersi gruczołowo-tłuszczowe, ocena wg BIRADS - 2guzki zageszczenie2 ogon Spence"a w lewej piersi srednica zmin w mm-8. To jest napisane w tym badaniu! JESTEM PRZERAŻONA!!!PROSZĘ O POMOC!!! I co mam dalej robić? Nawet boje się iść dalej do lekarza i o jakiej specjalizacji na poczatek? Kobieta 43 lat, Sląsk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! 2 w skali BI-RADS oznacza obecność zmiany łagodnej (ryzyko złośliwości 0%). Takie zmiany nie wymagają dalszej diagnostyki. Ogon Spence'a to natomiast dodatkowy płat gruczołu sutkowego, położony częściowo w dole pachowym. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.