Utkanie gruczołowe odpowiadające śluzówce w przełyku

Dzien dobry, Prosze o opis i czy jest to bardzo powazne. Nadzerka Gerd Barrett. Wycinek w przelyku zawierajace utkanie gruczolowe odpowiadajace sluzowce typu wpustowego z przewleklym,aktywnym naciekiem zapalnym bez metaplazji jelitowej komorek nablonka walcowatego bez dyspazji. Wycinki czesciowo pokryte sa normotypowym nablonkiem plaskim. Bardzo dziekuje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przełyk Barretta jest poważnym powikłaniem przewlekłej choroba refluksowej przełyku (GERD).Przełyk Barretta może prowadzić do rozwoju raka przełyku. Konieczna jest konsultacja u gastrologa.