Utożsamianie się z płcią żeńską u 4-latka

Witam. Mam problem otoz moj kilku letni(4 lata) syn ciagle utozsamia sie z plcia przeciwna. Wielbi kolor rozowy chce nosic sukienki kokardy mowi ze jest ksiezniczka ciagle interesuje sie damskimi rekwizytami. Czy jest to powod do obaw czy tez przeczekac. Nadmienie iz syn jest praktycznie ze mna meza czesto nie ma i nie wiem gdzie szukac przyczyny.

Małgorzata Panek

U dziecka 4-letniego nie jest to jeszcze powód do niepokoju. Dziecko w tym wieku lubi rzeczy błyszczące i kolorowe. Warto by było, żeby Pani synek miał jakiś męski wzorzec w otoczeniu. W przypadku gdy zjawisko to będzie się utrzymywał, może się Pani udać z dzieckiem do psychologa.
Pozdrawiam

Witaj,
nie traktuj tego jak zagrożenie ,ani też nie przeczekuj,bo będziesz niespokojna,lecz najpierw zapytaj syna "dlaczego lepiej jest być jak dziewczynka"/nie dziewczynką,bo nią nie jest/.Nie piszesz nic o rodzeństwie/siostra/,o doswiadczeniach,dzięki którym może chcieć się upodobnić,a takie niewidoczne powody zawsze istnieją.Myślę,że łatwo będzie też znależć je ,zamawiając wizytę u psychologa.Nawet nie wyobrażasz sobie,jakie powody moga mieć dzieci!
Pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam.