Utrata 8 kg przez tydzień

Przez 6 tygodni schudłam 8kg. tydzień piłam koktajle z owoców warzyw i dodawałam siemię lniane z innymi bakaliami, następnie kolejny tydzień jadłam normalnie tj. 3-4 posiłki dziennie. I tak na przemian. Nie chce już chudnąć ani tyć co zrobić? jeżeli raz na miesiąc zrobie sobie taki tydzień koktajlowy to nie utyje?

Musi Pani ustabilizować swój sposób odżywiania. Z każdą kolejną próbą takiej "diety koktajlowej" będzie Pani zaburzała swój metabolizm i organizm będzie się buntował. Trzeba jeść 5 małych posiłków przzez cały czas, bez naprzemiennych tygodni "diety" i "normalnego odżywiania"

Wprowadza Pani duże zamieszanie do organizmu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie obu sposobów. Może Pani odżywiać się normalnie, włączając koktajl jako jeden z posiłków. Dieta oparta tylko i wyłącznie na warzywach i owocach nie tylko jest zbyt mało kaloryczna, ale również dostarcza za mało wartości odżywczych, takich jak białko czy tłuszcze. Pani organizm po pewnym czasie zacznie domagać się podstawowych składników, co może przerodzić się w napady głodu. Może skończyć się to efektem jojo. Proszę obserwować masę ciała i dostosować wielkość porcji do Pani potrzeb. Na pewno eliminacja węglowodanów prostych (cukru, słodyczy, napojów słodzonych, słonych przekąsek, jogurtów smakowych) pomoże Pani utrzymać szczupłą sylwetkę. Należy także pamiętać, że dostarczając zbyt mało kalorii wprowadzamy organizm w stan alertu, który zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej. Jeżeli potrzebuje Pani pomocy przy ułożeniu odpowiedniego programu żywieniowego zachęcamy do wizyty u dietetyka.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444