Utrata apetytu i niska waga u 19-latka

Witam. Mam pytanie. Ostatnio całkowicie straciłem apetyt. Nawet rok temu jadłem normalnie, od niedana jem co raz mniej, a gdy chcę jeść "tyle co przedtem" to bierze mnie na wymioty. tak jest codziennie w każdy tydzień. Słyszałem że przez takie coś można mieć białaczkę. Widać już że mam bardzo chude ręce i całą klatkę. mam ok 173 cm wzrostu i ważę ok. 49 kg. Proszę o porady, nie wiem co robić. Jestem chłopakiem, 18 lat, bez papierosów itd, nie ćwiczę, gram w klubie piłkarskim.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Brak apetytu nie wpływa na zwiększone ryzyko wystąpienia białaczki. W Pana przypadku konieczna jest konsultacja internistyczna - lekarz przeprowadzi odpowiednie badania oceniające przyczynę Pana stanu oraz oceni ewentualne niedobory.