Utrata apetytu u 6-miesięcznego dziecka

Moj prawie 6 miesieczny syn stracił apetyt. Wcześniej ładnie zjadal obiadki a teraz z trudem zjada poranną kaszke o obiedzie nie ma mowy.Jedynie butla z kaszka na dobranoc idzie lekko.Nasz plan żywieniowy:pobudka ok 7 rano - pierś. godz 10-kaszka.Godz 13-mleko godz 15:30-obiad godz 18-mała kaszka z owocami godz 20:30-mleko z kasza w butelce.w nocy piers na rzadanie.Do picia w ciagu dnia soczek rozcienczony woda mineralna na przekąski banan lub chrupki kukurydziane.Tak było do tej pory.Co robic?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną utraty apetytu przez dziecko. Przyczyn może być wiele, w tym infekcje, alergia, itd. Sugeruję konsultację z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko oraz pokieruje dalszym postępowaniem.