Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Utrata bliskiej osoby a nowy związek

Witam.  mam 19 lat. Może odrazu przejdę do sprawy. Rok temu miałam wypadek samochodowy z moim chłopakiem ,który nie przeżył . W Październiku poznałam chłopaka i zaczelam sie spotykac z nim . Jestesmy w zwiazku do dnia dzisiejszego. Ale mam problem bo od jakiegos czasu klócimy sie z mojego powodu . Czy da się coś zaradzić ?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Kładź się spać wcześniej, a unikniesz depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak godzina snu może wpłynąć na jej rozwój.

Dzień dobry. W ciągu ostatniego roku spotkały Panią naprawdę trudne doświadczenia. Zastanawiam się czy miała Pani taką możliwość, by w pełni przeżyć emocje związane zarówno z wypadkiem, w którym Pani uczestniczyła, jak i ze śmiercią chłopaka... To proces. I czasem tak się dzieje, że gdzieś w nim utykamy. Wydaje nam się, że możemy iść dalej, bo wszystko już sobie poukładaliśmy, że przeszłość jest za nami, ale potem gdzieś okazuje się, że z czymś nie możemy sobie poradzić - jedni miewają męczące sny, inni objawy lękowe, jeszcze inni nie mogą w satysfakcjonujący sposób poukładać sobie relacji. Wydaje mi się, że warto by zatrzymać się jednak nad tym, co Panią spotkało. To trudne. I być może kusi Panią, by to wymazać. Ale to nie jest dobra droga. Proponuję konsultację u psychoterapeuty - dla Pani indywidualnie lub z obecnym chłopakiem, jeśli by zechciał - by mogła Pani to tragiczne wydarzenie wprowadzić do swojego/Waszego życia jako coś, co może boleć, ale nie niszczy.
Pozdrawiam,
M. S-W.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety