Utrata brzuszka po ciąży

witam jestem 9 miesięcy po porodzie i nie mogę się pozbyc brzuszka , który mi pozostał po ciązy. odstawiłam słodycze oraz kolacje po godzinie 18 .co mam zrobic by dojsc do wagi z przed ciąży ?pozdrawiam

Witam serdecznie,
ja bym zaczęła od wprowadzenia u Pani dobrze zbilansowanej i odpowiednio dobranej dla Pani diety redukcyjnej w połączeniu z ćwiczeniami.Dieta musiałaby składać się z 5 posiłków jedzonych regularnie w odstępach czasowych nie większych niż 3 godziny.Nie jedzenie po godzinie 18 nie jest koniecznie dobrym rozwiązaniem jeśli np kładzie się pani późno spać. Powinniśmy ostatni posiłek zjadać na 2-3 godziny przed pójściem spać. I co ważne kolacja nie może nas zbytnio obciążać, waćne jest żeby była ona lekka.
Jaka waga była przed ciążą a jaka jest teraz? Na zgubieniu ilu kg Pani zależy?
Chętnie pomogę z tym problemem.W razie chęci proszę o kontakt prywatnie.
Pozdrawiam ,
Ania Zientalska

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
Zaleceniem dla Pani będzie zmniejszeni porcji posiłków, tak aby nie powiększać objętości żołądka. Proszę wzbogacić dietę w min.1,5 l wody mineralnej niegazowanej dziennie oraz owoce cytrusowe. Zalecanym produktem będą także otręby, z dużą zawartością błonnika oraz fermentowane produkty mleczne. Proszę pamiętać ponadto o regularnym spożywaniu posiłków oraz aktywności fizycznej.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska