Utrata chęci do życia

Witam od pewnego czasu chodzę do psychologa, pojawiły się w moim życiu nowe problemy które spowodowały że straciłam chęć do życia. Na ostatniej wizycie usłyszałam od Pani doktor że nie mam motywacji do działania i mam się zastanowić czy chce dalej chodzić na wizyty bo może lepiej jakbym zrezygnowała. Chciałabym wiedzieć czy to normalne że lekarz tak mówi bo po tym co usłyszałam to chyba nie ma dla mnie żadnej nadziei dla mnie.

Nie wiem, jak dosłownie brzmiały słowa psychologa. Może intencja była dobra, jednak zrozumiała ją Pani inaczej? Warto wykazać się cierpliwością, a swoje wątpliwości wyjaśnić w trakcie następnego spotkania. Warto także opowiedzieć o tym, jak się Pani poczuła, gdy to usłyszała i jak to odebrała. Praca nad tym w relacji terapeutycznej może przynieść dobre owoce.

Dzień dobry, trudno odnieść się do słów pani psychologa ponieważ nie znamy kontekstu. Jeżeli usłyszała pani takie słowa i nie zgadza się pani z nimi np. ma pani dużą motywacje do zmiany proszę to przedyskutować z psychologiem, powiedzieć, że się pani z tym nie zgadza, jeżeli z kolei słowa pani psycholog były trafne proszę rozważyć ponownie swoją motywację do uczestnictwa w psychoterapii. Tak czy inaczej zdecydowanie zachęcam do omówienia tego z pani psychologiem. Pozdrawiam.