Utrata chęci do życia a wyrzuty sumienia

Stracilam chec do zycia.popelnilam blad w pracy,nie potrafie przestac klamac-wymyslam rozne historie zamiasowiedziec prawde i robie to coraz czesciej.potem mam wyrzuty sumieniajea i zaluje. Czuje ze potrzebuje pomocy,ale nie wiem do kogo sie zwrocic.prosze o rade

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam Zachęcam aby zgłosić się do psychologa np w Poradni Zdrowia Psychicznego -Nie jesteś jedyną osobą, która popełniła błąd i chce to jakoś wyprostować. Rozwiązanie może być prostsze niż myślisz. Pozdrawiam.Jadwiga Broniś -psychoterapeuta uzaleźnień.

Szanowna Pani,

radziłabym kontakt z psychologiem, aby nie wpaść w spiralę konsekwencji wynikających z notorycznego odbiegania od prawy. Warto porozmawiać także o obniżonym nastroju i wpływie tych dwóch czynników na siebie nawzajem oraz na relacje społeczne.

Może skorzystać Pani z pomocy zarówno poprzez NFZ (poradnia zdrowia psychicznego) oraz prywatnie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak