Utrata chęci do życia i motywacji

Moj znajomy ma problem. Stracił chęc do życia, motywacje do robienia czegokolwiek. W głowie przejawiaja mu sie czarne myśli.. Myśli o sobie ze jest nikim ze jego zycie jest dnem i nic juz dobrego go nie czeka. Ciagle jest przygnebiony i nie da sobie pomoc. Nie ma siły na nic, czasami pojawiaja sie w nim mysli samobojcze. jak moge mu pomoc? jak namowic go na wizyte u specialisty ?

Witam,

być może w życiu Pani znajomego coś się wydarzyło, co spowodowało taki stan. Z opisu Pani wynika, że zdecydowanie powinien skontaktować się z psychologiem/psychoterapeutą. Proszę mu przedstawić kontakt ze specjalistą jako opcję rozwiązania problemu - być może warto dać mu gotowca w postaci kontaktu z ośrodkiem blisko jego miejsca zamieszkania lub pracy? (wtedy byłoby mu łatwiej zmobilizować się do chodzenia na sesje terapeutyczne) .
Być może zna Pani inne osoby, którym Pani znajomy ufa i możecie taką interwencję przeprowadzić razem

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Może Pan powiedzieć mu, że zależy Panu na nim i nie chce, żeby mu się coś stało. Proszę powiedzieć mu, że pójdzie Pan z nim i ze może na Pana liczyć.
Pozdrawiam.