Utrata ciąży w 35-tygodniu a możliwe przyczyny
Straciłam dziecko w 35 tc. Sekcja zwłok i badania hispatologiczne nie wykazały nic. Nagle przestałam czuć ruchy. Dziecko rozwijało sie dobrze. Lekarz nie zalecił żadnych badań lecz ja się boje o kolejną ciąże. Wyczytałam w internecie o zespole antyfosfolipidowym i trombofilii. Czy gdybym miała w/w choroby to uwidoczniły by się one w łożysku? Jako zakrzepy, zawał łożyska, odklejenie? Proszę o odpowiedź

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Tak, opisany przez Panią zespół antyfosfolipidowy powoduje zaburzenia ukrwienia łożyska. Odklejenie łożyska byłoby widoczne klinicznie. Poza tym opisane przez Panią zaburzenia widoczne są w badaniach krwi (swoiste przeciwciała, zmniejszenie poziomu czynników krzepnięcia).