Utrata dziecka w 35 tygodniu ciąży a wskazania do badań genetycznych

Straciłam dziecko w 35 tyg ciąży.Badania histopatologiczne dziecka jako przyczynę zgonu wskazuje chorobę mieloproliferacyjną (chorobę rozrostową szpiku) lub białaczkę wrodzoną. Ponadto w płucach uwidocznione zostały liczne ogniska niedodmy, tkanka mięśnia sercowego i mózgu były obrzęknięte a materiał z wątroby i nerek znajdował się w trakcie autolizy.MAM PYTANIE CZY KONIECZNE SA BADANIA GENETYCZNE ewentualnie jakie inne badania gdyż dalej planuje miec dziecko a mam już zdrowego 8letniego syna
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
W tym momencie nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań świadczących o predyspozycji do występowania tego rodzaju zaburzeń. Pojawienie się choroby mieloproliferacyjnej nie jest zjawiskiem dziedzicznym. Białaczce wrodzonej mogą co prawda towarzyszyć pewne zaburzenia genetyczne u dziecka, nie da się ich jednak wykryć przed ciążą. Jeżeli będzie się Pani jednak starała o kolejne dziecko wskazane jest pozostanie pod ścisłą kontrolą ginekologiczną i wykonywanie odpowiednich badań zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.