Utrata libido w wyniku traumy

Czy można stracić TRWALE libido, w wyniku silnych przeżyć wewnętrznych? Ostatnio przeżyłem coś w stylu kryzysu psychicznego, głównie związanego z moją seksualnością i byciem innym niż wszyscy na wielu płaszczyznach życia. Dodatkowo chorowałem na jakąś odmianę grypy. Raczej już wyzdrowiałem i wróciłem do równowagi uczuciowej, ale o popędzie seksualnym ani widy, ani słychu. Całość trwa już ok. dwa tygodnie, przed wszystkim miałem ponadprzeciętne potrzeby, a teraz jestem wyjałowionym 19-latkiem.:(

Raczej mało prawdopodobne. W razie utrzymującego się "kryzysu" proponuje konsultację u dr A.Sipińskiego w Krakowie. Pozdrawiam. JW, blog seksuologia.

Dzień dobry!

Dwa tygodnie jest to czas bardzo krótki i zazwyczaj nie musi być niczym niepokojącym ani sugerować długotrwałych zaburzeń seksualnych. W życiowych kryzysach, okresach szczególnego stresu, trudnych wydarzeń itp. naturalnie potrzeby seksualne mogą odejść na dalszy plan.
Jeśli sytuacja będzie się niepokojąco dla Pana przedłużała, proszę osobiście skonsultować się z psychologiem.

Pozdrawiam!