Utrata masy ciała a niezmienna waga

Witam, mam pytanie otóż w ostatnich miesiącach zaobserowowałam u siebie spadek masy ciała, ale waga pozostaje cały czas bez zmian...Przy wzroscie 164 ważę 55 kg, skad to schudniecie skoro waga stoi w miejscu???czy to może oznaczać chorobą nowotworową? pozdrawiam.

Dzień dobry.
Pani masa ciała jest prawidłowa. BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 20,4 i mieści się w normie. Masę ciała najlepiej monitorować przez pomiary obwodów np. talii i bioder. Proszę pamiętać, że pomiary masy ciała (przy użyciu wagi) należy wykonywać rano, przed pierwszym posiłkiem (wówczas wyniki będą wiarygodniejsze). Jeśli chodzi o chudnięcie, to może być spowodowane zmniejszoną kalorycznością posiłków, zwiększonym wysiłkiem fizycznym lub też stresem czy chorobami. Proszę przeanalizować czy dotyczy Panią któryś z powyższych czynników.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska