Utrata masy ciała i brak apetytu po depresji

Mam 14 lat i jestem chłopakiem.Nie stosuje żadnej diety ale ciągle chudne i nie mam apetytu.Pół roku temu ważyłem 72 a teraz 64,nie wiem co się dzieje.Dodam,że miałem depresje,zawsze byłe bardziej dorosły niż inni,bo więcej przeżyłem i nie wyglądam na 14lat tylko na więcej.Może to są jakieś objawy,pamiętam,że wtedy siedziałem prawie cały czas w pokoju i też nie miałem ochoty na jedzienie.Ogólnie to tylko tosty,płatki i słodycze i dużo pije coli.Dlaczego nie mam apetytu i chudne?

Witaj,
brak apetytu to jeden z objawów depresji. Powinieneś przede wszystkim wyleczyc do końca swoją depresję. Chydniesz, bo jesz zbyt mało. Zaburzenia apetytu mogą sie też pojawić podczas stosowania antydepresantów. Staraj się jeść wiecej i bardziej regularnie, mimo że nie sprawia Ci to takiej przyjemności jak dawniej. Unikaj niezdrowych przekąsek zawierająceych dużo cukru i soli, nie pij coli i napojów z kofeiną, bo mogą one powodować huśtawki nastroju. Jedz więcej warzyw, owoców, makaronów, kasz, mleka, sera, jogurtów, orzechów. Jedz 5 posiłków dziennie.
Pozdrawiam,
Agnieszka Kopacz

Witam, ciągła utrata masy ciała może być spowodowana zarówno czynnikami psychicznymi jak i zdrowotnymi. Być może masz ciągły kontakt z psychologiem (z racji przebytej depresji) , jeśli nie – warto się z nim skonsultować. Dodatkowo myślę, że warto wykonać rutynowe badania krwi i udać się do lekarza internisty. Z mojej strony mam za mało informacji, aby stwierdzić jaka może być przyczyna chudnięcia. Widzę tylko, że Twoja dieta nie jest wartościowa i jest raczej monotonna. Pozdrawiam.