Utrata na wadze i brak siły

Witam! Jestem Klaudia, mam 19 lat, obecnie ważę 52 kg przy wzroście 171 cm. Wcześniej mój tryb życia był aktywniejszy, uprawiałam sport, tańczyłam. Obecnie, nie robię tego ponieważ brak mi sił. W ciągu krótkiego czasu straciłam na wadze, zupełnie nieświadomie, nie odchudzam się. Zauważyłam, że ilość spożywanego pokarmu przeze mnie, również się zmniejszyła. Wszyscy wokół mówią, że jestem jak ''szkielet''. Ja tego nie czuję patrząc w lustro, lecz odczuwam już w braku sił.Czy mam powody do obaw?

Witam serdecznie!

Klaudio, najlepiej powiedz o swoim problemie najbliższym i jak najszybciej udaj się do gabinetu lekarskiego, aby wykonać profilaktyczne badania. Chudnięcie i niechęć do jedzenia mogą być objawem jakiegoś schorzenia - warto to sprawdzić!

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Jak najbardziej, ma pani powody do obaw. Pani masa ciała jest zbyt niska. Ponadto, treść Pani pytania nasuwa przypuszczenie, iż brakuje Pani witamin oraz mikro i makro elementów. Proszę zrobić badania krwi i udać się z nimi i z tygodniowym jadłospisem do dietetyka.