Utrata odczuwania wszystkich emocji

Proszę o pomoc. Mój najlepszy przyjaciel zgłasza mi, że od kilka miesięcy temu nagle, utracił odczuwanie wszystkich emocji. Nic nie jest w stanie wywołać u niego emocji. Jest ciągle zmęczony, nie ma popędu, ma sztywność ramion i jest strasznie drażliwy, gdy ktoś w jego otoczeniu np. tłucze się widelcem o talerz, czy przypadkowo komuś coś spadnie. Czuje się, że ma problem z poruszaniem. Nie ma motywacji. Czuje pustkę. Co mu jest? Proszę jakiegoś psychiatrę o wypowiedz.

Niestety bez osobistej wizyty u specjalisty nic nie można stwierdzić. Może być to problem zarówno neurologiczny, jak psychologiczny. Potrzebne są szczegółowe badania w tym zakresie. Proszę namówić kolegę na udanie się na diagnostykę. Pozdrawiam

Koniecznie proszę namówić przyjaciela na wizytę u psychiatry i psychologa. Opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o depresji. Pozdrawiam!

Wskazana jest wizyta u specjalisty - najlepiej udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego. To nic wstydliwego - każdy z nas inaczej reaguje na codzienne sytuacje, ale znaczne zmiany zachowania zawsze warto skonsultować - chodzi też przecież o komfort życia!
Pozdrawiam :)