Kobieta , 28 lat Witam.Od zawsze traciłam przytomność podczas pobierania krwi(tuż po ucisku na tętnice) Myślałam, że to fobia.Niedawno miałam wykonanego Dopplera żył nóg.Badanie okazało się bardzo trudne do wykonania. Musiałam co chwilę kłaść się, aby nie stracić przytomności. Pani doktor wykonująca badanie powiedziała, że to nie kwestia strachu tylko ucisku na tętnice/żyły.Ma to związek z układem wegetatywnym i jest to udowodnione naukowo.Czy mógłby ktoś powiedzieć więcej na ten temat. Czy to ma jakąś nazwę?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią Serdecznie,

Niestety, nie znam nazwy naukowej występujących u Pani objawów.

Według mnie prawdopodobnie dochodzi u Pani, do reakcji nawykowej na ucisk.

Wyróżnia się Pani wrażliwością na ucisk naczyń krwionośnych.

Dokładnych informacji na ten temat udzieli Pani lekarz neurolog.

Życzę Pani, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: