Utrata przytomności podczas pobierania krwi

Witam.Od zawsze traciłam przytomność podczas pobierania krwi(tuż po ucisku na tętnice) Myślałam, że to fobia.Niedawno miałam wykonanego Dopplera żył nóg.Badanie okazało się bardzo trudne do wykonania. Musiałam co chwilę kłaść się, aby nie stracić przytomności. Pani doktor wykonująca badanie powiedziała, że to nie kwestia strachu tylko ucisku na tętnice/żyły.Ma to związek z układem wegetatywnym i jest to udowodnione naukowo.Czy mógłby ktoś powiedzieć więcej na ten temat. Czy to ma jakąś nazwę?

Witam Panią Serdecznie,

Niestety, nie znam nazwy naukowej występujących u Pani objawów.

Według mnie prawdopodobnie dochodzi u Pani, do reakcji nawykowej na ucisk.

Wyróżnia się Pani wrażliwością na ucisk naczyń krwionośnych.

Dokładnych informacji na ten temat udzieli Pani lekarz neurolog.

Życzę Pani, żeby się wyjaśniło,
Irena Mielnik-Madej