Utrata przytomności przy nadciśnieniu

Witam. Moja córka jako dziecko była leczona na padaczkę - miała trzy epizody napadów - stwierdzone drgawki gorączkowe. Po 11 latach po zakończeniu leczenia i bez napadów straciła przytomność, przy okazji ujawniła się sprawa nadciśnienia. Po prawie trzech latach znów straciła przytomność i znów było wysokie leczenie. Od paru lat leczy się na nadciśnienie. Czy to może być nawrót choroby czy to raczej jest przyczyna nadciśnienia?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ważne są okoliczność w jakich dochodzi do utrat przytomności i jak takie utraty przytomności wyglądają. Natomiast może to być wynikiem zarówno problemów z centralnym układem nerwowym ale także związanych z nadciśnieniem. Musi Pani wykonać dodatkowe badania takie jak EKG i ciśnieniowy Holter, EEG, ewentualne badania obrazowe, poziom glukozy.
Pozdrawiam