Utrata przytomności u 27-latka

mężczyzna 27 lat, od 10 lat oddaję krew honorowo,od ok 8 lat co miesiąc (ok. 30 każdego miesiąca)jest kilka dni jeden po drugim, kiedy się "zawieszam" i pierwszy raz (ok miesiąc temu) straciłem przytomność.Te zawieszenia, to na kilkanaście sekund tracę świadomość, po chwili potrzebuję kolejne kilkanaście sek, żeby dojść do siebie.Są dni kiedy mam "aurę", że może się to stać i się dzieje lub nie, a są dni, że nagle jest akcja. To ok 3 dni w miesiącu. Ciśnienie mam książkowe ok 120/80 ale za to mam niski puls - ok 47 do 55 na spokojnie. Jestem wysoki ok 190 cm i szczupły.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam
Jeżeli oddaje Pan krew pełną w ilości 450ml to wysoce niewskazane jest (a w Polsce praktycznie niemożliwe) oddawanie krwi częściej, niż co 2 miesiące.
Zalecam zgłoszenie się do lekarza i wykonanie podstawowych badań krwi (przede wszystkim morfologii). Opisywane objawy mogą być spowodowane anemią, najprawdopodobniej z niedoboru żelaza (krwiodawcom zaleca się suplementowanie żelaza)