Utrata radości z życia po stracie pracy

Straciłem radość z życia i pracę w listopadzie ubiegłego roku od tamtej pory mam depresję i nerwicę biorę leki,ale nie widzę jakiś dużych efektów w dodatku mocno przytyłem, brakuje mi wiary w siebie w osiąganiu celów których mam dużo, ogranicza mnie dysleksja i trudności w nauce i martwię się i przejmuje wszystkim, nie mam pracy ma trudności w kontaktach międzyludzkich bo jestem strasznie cichy,chodzę na terapię w szpitalu,ale mi nie pomaga bo muzykę mogę posłuchać w domu itp.

Witam,
jeśli jest Pan w terapii to warto z niej jak najwięcej wziąć. Oczywiście, że takie momenty zwątpienia być może nawet poczucie małego efektu mogą się zdarzyć podczas terapii, jest to normalne. Warto o tym rozmawiać z terapeutami, wnosić temat na grupę, jeśli jest Pan w terapii grupowej. W terapii zawsze jest taka zasada, że więcej się zyska jeśli więcej się włoży. Może Pan w terapii uzyskać odpowiedzi na swoje konkretne pytania, jak radzić sobie lepiej na rynku pracy, jednak ważna jest tutaj także Pańska aktywność i otwartość. Nie wiem jak jest w Pana sytuacji ale może się zdarzyć, że takie watki mogą się zdawać trudne do poruszenia, jednak zachęcam do ich omawiania, do omawiania swoich problemów, jeśli jest to terapia grupowa ma Pan także możliwość czerpania informacji zwrotnych od grupy, są to bardzo cenne informacje z których można uzyskać odpowiedź na pytania jak radzić sobie w życiu lepiej.
Generalnie jeśli jest Pan w terapii radziłabym postarać się ją jak najlepiej wykorzystać, omawiać problemy na grupie (jeśli jest to grupa) lub z terapeutami raczej niż szukać pomocy na zewnątrz. Choć zrozumiałe jest dla mnie to, ze zadał Pan to pytanie na forum, to na prawdę można je także zadać terapeucie. Generalnie terapia może budzić wiele emocji, ale niezwykle ważnym jest omawianie ich w terapii a nie poza nią. To na prawdę bardzo ważne dla Pana, dla powodzenia Pana terapii. Pozdrawiam.